Creative and
Innovative Ideas

Fox Idea Ucic
Fox Idea

1925 senesinde İtalya’nın Asti eyaletinde kurulan UCIC SRL (Unione Colori Industrie Chimiche) inşaat boyaları alanında üretim yapmaktadır. 1950. yıllarda laboratuvar testlerine önem vermeye başlayan firma, ekolojik yönden zararsız su bazlı boyaların imalatına başlamış. 1955 senesinde Dünyada ilk defa LUMEN ismi altında floresan ve fosforlu boyalar pazara sürüldü. Daha sonraları LUMEN değimi dünya boya sanayiinde geleneksel olarak kullanılmaya başladı. 1978’de İtalyan boya sanayiinde, ülkenin çevreyi koruma kanunları doğrultusunda solvent ve kurşun gibi çevreye zararlı maddelerin kullanımında imtina etmiş ve organik pigmentler içeren su bazlı boyaların üretimini geliştiren ilk firmadır. Bu durum dünya boya sektöründe büyük ilgiyle karşılanmıştı. Uzun süre üzerinde çalışılan dekoratif boyalar ve macunlarla ilgili 2008 yılında CASA ITALIA markası oluşturuldu.

Bu gün için UCIC - CASA ITALIA, İtalyan boya sektörünün en önde gelen firması konumundadır. CASA ITALIA – pazarda faaliyet gösteren diğer firmaların ürünlerinden farklı olarak organik pigmentler içeren ve uygulaması daha kolay olan boya serilerindendir. CASA ITALIA boyalarında bulunan organik renklendiriciler Avrupa Standartları Sertifikaları ile gıda sektöründe de kullanılmaktadır. FOX IDEA olarak siz değerli iş ortaklarımıza İtalya’nın en kaliteli, organik ve uygulaması kolay olan CASA ITALIA dekoratif boyalarını sunmaktan gurur duyuyoruz.

FOX IDEA – Atasoy Tasarım, UCIC – CASA ITALIA ürünlerinin Türkiye ve Azerbaycan resmi distribütörlüğünü yapmaktadır. Sertifikalar: SQS (SWISS ASSOC. FOR QUALITY AND MANAGEMENT SYSTEMS) IQNET () Kalite control standartları: UNI EN ISO 9001:2000